VCZ predavanjem započinje kampanju Hrvatska volontira

Danas je službeno započela nacionalna kampanja Hrvatska volontira, manifestacija kojom se iz godine u godinu ističe snaga i važnost volontiranja u našoj zajednici.

Tema ovogodišnje kampanje je volontiranje u digitalnom dobu, a cilj je naglasiti potencijal online volontiranja za povećanje dostupnosti volonterskih prilika te otvoriti dijalog o utjecaju umjetne inteligencije na volontiranje. Kampanja će se usmjeriti na odgovornu i etičnu primjenu AI alata koji podržavaju, a ne zamjenjuju ljudski angažman, kao i na razvoj novih prilika za online volontiranje koje omogućuju širi i ravnopravniji pristup volonterskim aktivnostima.

U sklopu prvog dana kampanje, Volonterski centar Zagreb održat će predavanje za članove Udruge invalida rada Zagreb na temu volontiranja. Kroz interaktivno izlaganje, sudionike ćemo upoznati s konceptom volontiranja – njegovim prednostima, mogućnostima uključivanja i konkretnim primjerima iz prakse.

Poseban je naglasak bit će stavljen na dostupnost volontiranja osobama koje zbog zdravstvenih ili fizičkih ograničenja nisu u mogućnosti sudjelovati na terenskim aktivnostima, ali svoj doprinos zajednici mogu dati i putem digitalnih kanala.

Dodatnu vrijednost ovoj aktivnosti dala je i naša volonterka Iva, koja se uključila u digitalnu promociju te izradila objavu za naše društvene mreže našu web stranicu. Njezin trud, kreativnost i volja da doprinese kampanji još su jedan sjajan primjer koliko volontiranje može biti raznoliko.

Ako još niste odabrali aktivnost kojom ćete se priključiti kampanji, na platformi Volonteka dostupne su brojne volonterske prilike diljem Hrvatske. Pronađite onu koja odgovara vašim interesima, sposobnostima i raspoloživom vremenu – jer svatko može volontirati na svoj način.

#HvalaŠtoSteTu